Pradžia / BlogasDizainerių Sambūrio komandos stiprinimas

Dizainerių Sambūrio komandos stiprinimas

2022-05-21

O kas pasakė, kad komandos stiprinimas tik įmonėms? 

Dizainerių Sambūrio bendruomenė - tai ne tik keletas narių, susibūrusių po mokymų ir palaikančių ryšius, gal randančių vieną kitą profesinį ir ne tik draugą, bet ir tikrų tikriausi   nuostabūs atviri žmonės su didelėm širdim.

Dauguma dizainerių dirba sau ('freelancina'). Vadinasi, /1/ kartais būna liūdna, kad nėra su kuo per pietų pertrauką pakalbėti, /2/ ar gauti gelbėjantį patarimą strigus prie projekto... /3/ nors labiausiai liūdina žiūrėti į įmonių komandinių išvykų nuotraukas, ar kalėdines šventes... :)) 

Štai čia ir yra didžiausias pasirinkimas kiekvienam dizaineriui: įmonė su 'garantijom' ir komandinėm šventėm ar laisvė ir priklausymas nerealiai bendruomenei, kuri 24 val. per parą 'Slack'e sprendžia pirmus du 'liūdesėlius', o trečiojo išpildymas gimė visai netikėtai...

bendruomenė susiformavusi po grafinio dizaino mentorystės kurso

'Freelancinant'  tie patys komandiniai privalumai kaip įmonėje

Kas pasakė, kad dirbti sau reiškia dirbti vienam, ir kad negalima turėti tokių pat privalumų, kaip dirbant įmonėje?

Tą dieną, kai sutikom Kalėdas drauge, supratom, kad turime viską, ko gali norėti dizaineris: kolegas, pagalbą, kai reikia, šventes... Tai ir komandines išvykas galime turėti.

2022 05 20 įvyko pirmasis Dizainerių Sambūrio komandos stiprinimo ('team building') nuotykis... į kurį prisijungė dizaineriai iš keturių skirtingų grupių. Linksmiausia, dalis ta, kad niekas nežinojo į kokią avantiūrą leidžiasi... ir vis tiek sutiko dalyvauti.

bendruomenė susiformavusi po grafinio dizaino mentorystės kurso

Komandos stiprinimas ir asmeninis augimas

Viskas prasidėjo nekaltu susirinkimu pas vieną iš komandos narių namuose (ačiū Simona už erdves ir netikėtą namo interjero ir eksterjero derinį :)), o vėliau sekė gąsdinimai purvo šliaužimu ir visokiais baisumynais, kelione į Biržus.... ir užrištomis akimis į kelionę.

Susiskirstėm komandom ir... ko tik nebuvo: ... nuo plaukimo upe ir kabinėjimosi prie praeiviu, bandymo sutilpti į 6 Eur, iki leidimosi nuo bokšto ir fantastiškai skanios žuvienės...

Tačiau visai nesvarbu eiliškumas ar kas vyko, svarbu ką išsinešėm kaip komanda ir kiekvienas individualiai.

bendruomenė susiformavusi po grafinio dizaino mentorystės kurso

Ką duoda komandos stiprinimas laisvai samdomam dizaineriui? 

Jau ne vienas dizaino projektas įgyvendintas subūrus komandą iš Sambūriečių. Vadinasi darbo rinkoje esi nebe vienas, todėl didėja projekto apimtis, kurią gali apsiimti ir įgyvendinti, ko pasekoje auga ir pajamos. Dirbant komandoje kiekvienas gali gilintis į jam patinkančią sritį (vieniem svetainių, kitiems identiteto dizainas) nebereikalaujant iš savęs mokėti viską. O kai geriau išsirinksi su kuo gali dirbti, jei ne per saugiklius išjungiančias užduotis?

Žengiant pirmą žingsnį į 'niekur' nuo 35 m aukščio bokšto tikrai suvirpa širdelė ir kojytės iš baimės. Labai labai realios baimės, kurios akivaizdoje siunti visus 'tuštintis', ant trijų raidžių ir visur kur... Tada dar pasvarstai, kad gal aš lipu kopėčiom žemyn, bet suvoki, kad nusileisti yra mažiau baisu nei dar kartą lipti tomis siauromis ir stačiomis kopėčiom...

O, nusileidus supranti, kad GALI pasakyti "ne" klientui, kuris tau nei patinka, nei suteikia įdomių  projektų, nei moka tiek, kiek esi vertas. Kaip ir GALI pakelti kainas, ar apsiimti dizaino projektą, apie kurį svajoji, bet bijai, nes neturi patirties. GALI gyventi gyvenimą iš džiaugsmo būsenos, ne iš susikaustymo ir baimės.

bendruomenė susiformavusi po grafinio dizaino mentorystės kurso

Kaip galima sudalyvauti šiuose renginiuose? 

Gyvi sambūrio susitikimai yra skirti sambūrio bendruomenei, prie kurios prijungiami visi Sambūrio mentorystės programos dalyviai (nemokamai). Ją pabaigus be gyvų susitikimų, kaip žygiai, stovyklos bei komandos stiprinimo išvykos, kas mėnesį vyksta teminės paskaitos su lektoriais ir mentore Lina Mass, knygų klubas, atskaitomybės klubas...

Po mokymų liekančios bendruomenės tikslas suteikti visas sąlygas mokymų medžiagą pritaikyti praktiškai ir žingsnis po žingsnio pereiti į profesionalų lygį, bei kurti sau ir klientams teigiamas dizaino patirtis.

Arba visada galima susiplanuoti patiems. Sakom ačiū ir duodam rekomendaciją už gerą nuotaiką ir iššūkius Skirmantui ir visai Expedicija.lt komandai.

Susiję straipsniai

Success message!
Warning message!
Error message!